Billede for RNCA0603BTT48R7 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603BTT48R7
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603BTT48R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603BTT48R7
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 48.7 OHM, 0.1%,
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
48.7 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RNCA0603BTT48R7 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)