Billede for RNCA0603BTT27K4 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603BTT27K4
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603BTT27K4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603BTT27K4
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 27.4 KOHM, 0.1%
Detaljeret beskrivelse
27.4 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0603BTT27K4 Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)