RNCA0402DTC9K53 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for RNCA0402DTC9K53 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0402DTC9K53
DigiKeys varenummer
738-RNCA0402DTC9K53TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0402DTC9K53
Beskrivelse
RES, AUTO, 0402, 9.53 KOHM, 0.05
Detaljeret beskrivelse
9.53 kOhms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0402DTC9K53 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,012" (0,30mm)