Billede for RNCA0402BTC31K6 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0402BTC31K6
DigiKeys varenummer
738-RNCA0402BTC31K6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0402BTC31K6
Beskrivelse
RES, AUTO, 0402, 31.6 KOHM, 0.1%
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
31.6 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RNCA0402BTC31K6 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,012" (0,30mm)