RMCS1206JT27K0 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
På lager: 40
Vishay Dale
På lager: 525
Panasonic Industry
27 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMCS1206JT27K0
DigiKeys varenummer
RMCS1206JT27K0-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMCS1206JT27K0
Beskrivelse
RES 27K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RMCS1206JT27K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)