RMCS0805FT91R0
DigiKeys varenummer
738-RMCS0805FT91R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMCS0805FT91R0
Beskrivelse
RES 91 OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
91 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCS0805FT91R0 Modeller
Funktioner
Anti-svovl
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)