RMCS0603FT48K7
DigiKeys varenummer
RMCS0603FT48K7-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMCS0603FT48K7
Beskrivelse
RES 48.7K OHM 1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
48.7 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RMCS0603FT48K7 Modeller
Funktioner
Anti-svovl
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)