RMCP1206FT1R10
DigiKeys varenummer
RMCP1206FT1R10-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMCP1206FT1R10
Beskrivelse
RES 1.1 OHM 1% 1/2W 1206
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.1 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RMCP1206FT1R10 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±400ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)