RMCF2512FT44R2
DigiKeys varenummer
738-RMCF2512FT44R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMCF2512FT44R2CT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RMCF2512FT44R2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF2512FT44R2
Beskrivelse
RES 44.2 OHM 1% 1W 2512
Detaljeret beskrivelse
44.2 Ohms ±1% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF2512FT44R2 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,248" L x 0,126" B (6,30mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)