RMCF1210FT15R0
DigiKeys varenummer
RMCF1210FT15R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF1210FT15R0CT-ND - Afskåret tape (CT)
RMCF1210FT15R0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF1210FT15R0
Beskrivelse
RES 15 OHM 1% 1/2W 1210
Detaljeret beskrivelse
15 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF1210FT15R0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)