RMCF1206FT5R76
DigiKeys varenummer
738-RMCF1206FT5R76TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMCF1206FT5R76CT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RMCF1206FT5R76DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF1206FT5R76
Beskrivelse
RES 5.76 OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.76 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RMCF1206FT5R76 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)