RMCF1206FT40R2 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Stackpole Electronics Inc
På lager: 0
Datablad
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 24.047
Datablad
Direkte
Vishay Dale
Vishay Dale
Opgradering
Similar
YAGEO
Similar
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
40.2 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC SERIES
RMCF1206FT40R2
DigiKeys varenummer
RMCF1206FT40R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF1206FT40R2CT-ND - Afskåret tape (CT)
RMCF1206FT40R2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF1206FT40R2
Beskrivelse
RES 40.2 OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RMCF1206FT40R2 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)