RMCF0805JT3R90
DigiKeys varenummer
RMCF0805JT3R90TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0805JT3R90CT-ND - Afskåret tape (CT)
RMCF0805JT3R90DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF0805JT3R90
Beskrivelse
RES 3.9 OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
3.9 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF0805JT3R90 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)