RMCF0805FT820K
DigiKeys varenummer
738-RMCF0805FT820KTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMCF0805FT820KCT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RMCF0805FT820KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF0805FT820K
Beskrivelse
RES 820K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
820 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF0805FT820K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)