RMCF0603JT10K0
DigiKeys varenummer
RMCF0603JT10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0603JT10K0CT-ND - Afskåret tape (CT)
RMCF0603JT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF0603JT10K0
Beskrivelse
RES 10K OHM 5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF0603JT10K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)