RMCF0402FT402R
DigiKeys varenummer
RMCF0402FT402RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0402FT402RCT-ND - Afskåret tape (CT)
RMCF0402FT402RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF0402FT402R
Beskrivelse
RES 402 OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
402 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF0402FT402R Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)