RMCF0201JT160R
DigiKeys varenummer
738-RMCF0201JT160RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMCF0201JT160RCT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RMCF0201JT160RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF0201JT160R
Beskrivelse
RES 160 OHM 5% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
160 Ohms ±5% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RMCF0201JT160R Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Aktiv
Klassificeringer
AEC-Q200
Modstand
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,011" (0,28mm)