RMCF0201FT10R0 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | RMCF0201FT10R0 |
Beskrivelse | RES 10 OHM 1% 1/20W 0201 |
Producentens standard leveringstid | 22 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 10 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | RMCF0201FT10R0 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient ±200ppm/°C |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Serie | Pakke/hus 0201 (0603 metrisk) |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Leverandørs enhedspakning |
Varestatus Aktiv | Klassificeringer AEC-Q200 |
Modstand | Størrelse/dimension 0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,011" (0,28mm) |