RMCF01005FT10K0
DigiKeys varenummer
738-RMCF01005FT10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMCF01005FT10K0CT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RMCF01005FT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RMCF01005FT10K0
Beskrivelse
RES 10K OHM 1% 1/32W 01005
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±1% 0,03W, 1/32W Chipmodstand 01005 (0402 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RMCF01005FT10K0 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,006" (0,15mm)