RMCA0402FT510K kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
510 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMCA0402FT510K
DigiKeys varenummer
738-RMCA0402FT510K-ND
Producenter
Producentens varenummer
RMCA0402FT510K
Beskrivelse
RES, 0402, 510 KOHM, 1%, 0.063W,
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RMCA0402FT510K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)