RHC2512FT1R74
DigiKeys varenummer
RHC2512FT1R74-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RHC2512FT1R74
Beskrivelse
RES 1.74 OHM 1% 2W 2512
Detaljeret beskrivelse
1.74 Ohms ±1% 2W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RHC2512FT1R74 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,248" L x 0,126" B (6,30mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)