RGC0805FTC51R1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Stackpole Electronics Inc
På lager: 0
Datablad
Ny hos DigiKey
Billede for RGC0805FTC51R1 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RGC0805FTC51R1
DigiKeys varenummer
738-RGC0805FTC51R1-ND
Producenter
Producentens varenummer
RGC0805FTC51R1
Beskrivelse
RES, 0805, 51.1 OHM, 1%, 50 PPM,
Detaljeret beskrivelse
51.1 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Datablad
EDA/CAD-modeller
RGC0805FTC51R1 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)