RGC0805DTC39K2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
39.2 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RGC0805DTC39K2
DigiKeys varenummer
738-RGC0805DTC39K2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RGC0805DTC39K2
Beskrivelse
RES 39.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RGC0805DTC39K2 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)