RGC0805DTC2K40
DigiKeys varenummer
738-RGC0805DTC2K40TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RGC0805DTC2K40
Beskrivelse
RES 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
2.4 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RGC0805DTC2K40 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)