RGC0805DTC1K10
DigiKeys varenummer
738-RGC0805DTC1K10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RGC0805DTC1K10
Beskrivelse
RES 1.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.1 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RGC0805DTC1K10 Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)