RGC0402FTC604R kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Stackpole Electronics Inc
Datablad
Ny hos DigiKey
Billede for RGC0402FTC604R er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RGC0402FTC604R
DigiKeys varenummer
738-RGC0402FTC604R-ND
Producenter
Producentens varenummer
RGC0402FTC604R
Beskrivelse
RES, 0402, 604 OHM, 1%, 50 PPM,
Detaljeret beskrivelse
604 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RGC0402FTC604R Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Bulk
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)