HVCB0603JDC470M
DigiKeys varenummer
HVCB0603JDC470MTR-ND - Tape & Reel (TR)
HVCB0603JDC470MCT-ND - Afskåret tape (CT)
HVCB0603JDC470MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HVCB0603JDC470M
Beskrivelse
RES 470M OHM 5% 0.06W 0603
Detaljeret beskrivelse
470 MOhms ±5% 0,06W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Højspænding, fugtbestandig, pulsbestandig Tykfilm
EDA/CAD-modeller
HVCB0603JDC470M Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,79mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,51mm)