ME40A1203F01
DigiKeys varenummer
271-2888-ND
Producenter
Producentens varenummer
ME40A1203F01
Beskrivelse
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12V 41 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse I) Adaptere Ledning (sælges separat) Indgang
Kategori
Effektforbrug uden belastning
100mW (maks.)
Producenter
SL POWER / Advanced Energy
Polarisering
Positivt center
Serie
Applikationer
Medicinal
Emballage
Boks
Effektivitet
Niveau VI
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-20°C – 50°C
Anvendelsesregion
International
Udgangsstik
Tøndestik, 2,5mm ID x 5,5mm UD x 9,5mm
Form
Stationær (klasse I)
Ledningslængde
57" (1,45m)
Inputtype
Ledning (sælges separat)
Indgangsstik
IEC 320-C14
Spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
3,76" L x 2,13" B x 1,22" H (95,5mm x 54,0mm x 31,0mm)
Spænding - Output
12V
Godkendelsesagentur
CB, CE, DEMKO, UL
Strøm - Output (maks.)
3,4A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
41 W