MB60S12K
DigiKeys varenummer
271-2839-ND
Producenter
Producentens varenummer
MB60S12K
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 55W
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 12V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
83%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-10°C – 80°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
3,00" L x 2,00" B x 1,00" H (76,2mm x 50,8mm x 25,4mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CE
Spænding - Output 1
12V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
4.58 A