LB240S56K
DigiKeys varenummer
271-2990-ND
Producenter
Producentens varenummer
LB240S56K
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 56V 240W
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 56V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
92%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-10°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Funktioner
PFC, Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 3,00" B x 1,22" H (127,0mm x 76,2mm x 31,1mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CE
Spænding - Output 1
56V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
4.29 A