SIT5503AB-WW-33E0-10.000000X
DigiKeys varenummer
1473-SIT5503AB-WW-33E0-10.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
1473-SIT5503AB-WW-33E0-10.000000XCT-ND - Afskåret tape (CT)
1473-SIT5503AB-WW-33E0-10.000000XDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SIT5503AB-WW-33E0-10.000000X
Beskrivelse
1 MHZ 60 MHZ, ELITE X 5 PPB PRE
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3,3V Aktivér/deaktiver 10-SMD, ingen leder
Kategori
Frekvensstabilitet
±5ppb
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 95°C
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
53mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
10-SMD, ingen leder
Resonatorbase
Leverandørs enhedspakning
10-CQFN (7x5)
Type
Størrelse/dimension
0,276" L x 0,197" B (7,00mm x 5,00mm)
Frekvens
Højde - Monteret (maks.)
0,087" (2,20mm)
Funktion
Aktivér/deaktiver
Strøm - Forsyning (deaktivering) (maks.)
51mA
Output
LVCMOS
Grundlæggende varenummer
Spænding - Forsyning
3,3V