SIT1602BC-21-XXE-20.000000
DigiKeys varenummer
1473-SIT1602BC-21-XXE-20.000000-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIT1602BC-21-XXE-20.000000
Beskrivelse
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 MHz XO (standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 2,25V – 3,63V Aktivér/deaktiver 4-SMD, ingen leder
Kategori
Spænding - Forsyning
2,25V – 3,63V
Mfr
Frekvensstabilitet
±20ppm
Serie
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Emballage
Strip
Strøm - Forsyning (maks.)
4,5mA
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Resonatorbase
Pakke/hus
4-SMD, ingen leder
Type
Leverandørs enhedspakning
4-PQFN (3,2x2,5)
Frekvens
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Funktion
Aktivér/deaktiver
Højde - Monteret (maks.)
0,031" (0,80mm)