EFM8BB50F8I-A-SOIC16
DigiKeys varenummer
336-EFM8BB50F8I-A-SOIC16-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFM8BB50F8I-A-SOIC16
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 8KB FLASH SOIC16
Detaljeret beskrivelse
CIP-51 8051 Busy Bee Mikrocontrollere IC 8-bit 50MHz 8KB (8K x 8) FLASH 16-SOIC
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Hastighed
50MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SMBus, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
16-SOIC
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
16-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)