EFM8BB50F8I-A-QFN16
DigiKeys varenummer
336-EFM8BB50F8I-A-QFN16-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFM8BB50F8I-A-QFN16
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 8KB FLASH QFN16
Detaljeret beskrivelse
CIP-51 8051 Busy Bee Mikrocontrollere IC 8-bit 50MHz 8KB (8K x 8) FLASH 16-QFN (2,5x2,5)
Emballage
Strip
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Hastighed
50MHz