EFM32G890F128G-E-BGA112
DigiKeys varenummer
336-4255-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFM32G890F128G-E-BGA112
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 Gecko Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 112-BGA (10x10)
RAM-størrelse
16K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,98V – 3,8V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 8x12b; D/A 2x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz