HTTI-390-2.1
DigiKeys varenummer
595-HTTI-390-2.1-ND
Producenter
Producentens varenummer
HTTI-390-2.1
Beskrivelse
FIXED IND 390UH 2.1A 270 MOHM TH
Detaljeret beskrivelse
390 µH Afskærmet Toroid Induktor 2.1 A 270mOhm maks. Lodret, Ingen base, 2 pc-ben
EDA/CAD-modeller
HTTI-390-2.1 Modeller
DC-modstand (DCR)
270mOhm maks.
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 200°C
Induktansfrekvens - Test
1 kHz
Tolerance
±15%
Størrelse/dimension
0,860" diam. x 0,450" B (21,84mm x 11,43mm)