HCTI-150-5.0
DigiKeys varenummer
595-1730-ND
Producenter
Producentens varenummer
HCTI-150-5.0
Beskrivelse
FIXED IND 150UH 5A 71 MOHM TH
Detaljeret beskrivelse
150 µH Afskærmet Toroid Induktor 5 A 71mOhm maks. Radial, Lodret (åben)
EDA/CAD-modeller
HCTI-150-5.0 Modeller
DC-modstand (DCR)
71mOhm maks.
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Induktansfrekvens - Test
1 kHz
Tolerance
±15%
Størrelse/dimension
1,280" diam. x 0,650" B (32,51mm x 16,51mm)