HCTI-120-6.7
DigiKeys varenummer
595-1729-ND
Producenter
Producentens varenummer
HCTI-120-6.7
Beskrivelse
FIXED IND 120UH 6.7A 40 MOHM TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 µH Afskærmet Toroid Induktor 6.7 A 40mOhm maks. Radial, Lodret (åben)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HCTI-120-6.7 Modeller
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
Mfr
Afskærmning
Afskærmet
Serie
DC-modstand (DCR)
40mOhm maks.
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
1 kHz
Type
Toroid
Monteringstype
Hulmontering
Induktans
Pakke/hus
Radial, Lodret (åben)
Tolerance
±15%
Størrelse/dimension
1,280" diam. x 0,650" B (32,51mm x 16,51mm)