FCB-0805-601P
DigiKeys varenummer
595-FCB-0805-601PTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-FCB-0805-601PCT-ND - Afskåret tape (CT)
595-FCB-0805-601PDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FCB-0805-601P
Beskrivelse
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
600 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0805 (2012 metrisk) 2A 100mOhm
Kategori
Strømklassificering (maks.)
2A
Producenter
Signal Transformer
DC-modstand (DCR) (maks.)
100mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Filtertype
Strømlinje
Højde (maks.)
0,043" (1,10mm)
Antal linjer
1
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz