FCB-0603-601P
DigiKeys varenummer
595-FCB-0603-601PTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-FCB-0603-601PCT-ND - Afskåret tape (CT)
595-FCB-0603-601PDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FCB-0603-601P
Beskrivelse
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Detaljeret beskrivelse
600 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 1A 200mOhm
Kategori
Strømklassificering (maks.)
1A
DC-modstand (DCR) (maks.)
200mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Højde (maks.)
0,039" (1,00mm)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz