FCB-0603-501A
DigiKeys varenummer
595-FCB-0603-501ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
FCB-0603-501A
Beskrivelse
FERRITE BEAD 500 OHM 0603 1LN
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 300mA 500mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FCB-0603-501A Modeller
Kategori
Strømklassificering (maks.)
300mA
DC-modstand (DCR) (maks.)
500mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Højde (maks.)
0,039" (1,00mm)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
500 Ohms @ 100 MHz