FCB-0603-300A
DigiKeys varenummer
595-FCB-0603-300ATR-ND - Tape & Reel (TR)
595-FCB-0603-300ACT-ND - Afskåret tape (CT)
595-FCB-0603-300ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FCB-0603-300A
Beskrivelse
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Detaljeret beskrivelse
30 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 400mA 100mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FCB-0603-300A Modeller
Kategori
Strømklassificering (maks.)
400mA
DC-modstand (DCR) (maks.)
100mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Højde (maks.)
0,039" (1,00mm)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
30 Ohms @ 100 MHz