FCB-0603-101A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Fair-Rite Products Corp.
På lager: 67.906
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Würth Elektronik
På lager: 9.809
Datablad
Pulse Electronics
Pulse Electronics
TE Connectivity Passive Product
Max Echo
Stackpole Electronics Inc
Cal-Chip Electronics, Inc.
AEM Hi-Rel
På lager: 6
AEM Hi-Rel
På lager: 6
På lager: 43
100 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 400mA 200mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FCB-0603-101A
DigiKeys varenummer
595-FCB-0603-101ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
FCB-0603-101A
Beskrivelse
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FCB-0603-101A Modeller
Kategori
Strømklassificering (maks.)
400mA
Producenter
Signal Transformer
DC-modstand (DCR) (maks.)
200mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Filtertype
Strømlinje
Højde (maks.)
0,039" (1,00mm)
Antal linjer
1
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
100 Ohms @ 100 MHz