F1F1-0603-100M
DigiKeys varenummer
595-F1F1-0603-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1F1-0603-100MCT-ND - Afskåret tape (CT)
595-F1F1-0603-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
F1F1-0603-100M
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 5A 80 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 5 A 80mOhm maks. Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
F1F1-0603-100M Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
6A
Mfr
Afskærmning
Afskærmet
Serie
DC-modstand (DCR)
80mOhm maks.
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringer
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Type
Formstøbt
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Materiale - Kerne
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
Ikke-standard
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,280" L x 0,260" B (7,10mm x 6,60mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)