3SU11500AB401FA0
DigiKeys varenummer
3473-3SU11500AB401FA0-ND
Producenter
Producentens varenummer
3SU11500AB401FA0
Beskrivelse
PUSHBUTTON. GREEN
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter DPST-NO/NC Standard Panelmontering, Front
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3SU11500AB401FA0 Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
500 V
Mfr
Aktuatortype
Rund, Knap
Serie
Farve - Aktuator/hætte
Grøn
Emballage
Boks
Termineringsudformning
Skrueterminal
Varestatus
Aktiv
IP (Ingress Protection)
IP66/IP67/IP69K - Støvtæt, Vandbestandig, Vandtæt
Monteringstype
Panelmontering, Front
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 22,30mm diam.
Type
Standard
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
Kredsløb
Mekanisk levetid
10000000 cyklusser
Switch-funktion
On-Mom, Off-Mom
Elektrisk levetid
10000000 cyklusser
Strømklassificering (AMPS)
10A (AC/DC)
Grundlæggende varenummer
Spændingsklassifikation - AC
500 V