3RT25351AK60
DigiKeys varenummer
3473-3RT25351AK60-ND
Producenter
Producentens varenummer
3RT25351AK60
Beskrivelse
CONTACTOR S2 55A 4P 120VAC 1NO/1
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B) 60 A 120VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne
Kategori
Switch-spænding
690VAC - maks.
Producenter
Siemens
Funktioner
Hjælpekontakter
Serie
Termineringsudformning
Skrueterminal
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
96VAC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Driftstid
80 ms
Spolespænding
120VAC
Frakoblingstid
18 ms
Kontaktform
4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Spoleeffekt
188VA
Kontaktnormering (Strøm)
60 A