3RQ30522SM30
DigiKeys varenummer
3473-3RQ30522SM30-ND
Producenter
Producentens varenummer
3RQ30522SM30
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 2A 24V
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) DIN-skinne
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3RQ30522SM30 Modeller
Kategori
Belastning - Maks omskiftning
60W
Producenter
Siemens
Spoletype
Ikke-låsende
Serie
Funktioner
Indikator med lys
Emballage
Boks
Termineringsudformning
Fjederterminal
Varestatus
Aktiv
Driftstid
0.2 ms
Monteringstype
DIN-skinne
Frakoblingstid
0.3 ms
Spolespænding
24VDC
Driftstemperatur
-25°C – 60°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Godkendelsesagentur
CE, CSA, DNV, EAC, RCM, UL
Kontaktnormering (Strøm)
2 A
Relætype
Universal
Switch-spænding
30VDC - maks.