3RA21201FD240BB4
DigiKeys varenummer
3473-3RA21201FD240BB4-ND
Producenter
Producentens varenummer
3RA21201FD240BB4
Beskrivelse
STARTER DOL FB S0 3.5-5A 224VDC
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Motorstarter 24VDC Forsyning 3,6A 690V belastning
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3RA21201FD240BB4 Modeller
Kategori
Antal motorer
1
Producenter
Siemens
Spænding - Belastning
690V
Serie
Strøm - Output
3,6A
Emballage
Boks
Watt - Belastning
2240 W
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning
24VDC
Type
Modul
Monteringstype
Chassismontering
Motortype
AC-motor
Driftstemperatur
-20°C – 60°C