SHT21S-TR-0.4KS
DigiKeys varenummer
1649-1007-2-ND - Tape & Reel (TR)
1649-1007-1-ND - Afskåret tape (CT)
1649-1007-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SHT21S-TR-0.4KS
Beskrivelse
SENSOR HUMID/TEMP 3V SDM 2% SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Fugtighedstemperatursensor 0 – 100% RH SDM ±2% RH 8 s Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SHT21S-TR-0.4KS Modeller
Kategori
Nøjagtighed
±2% RH
Producenter
Sensirion AG
Responstid
8 s
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning
2,1V – 3,6V
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Overflademontering
Sensortype
Luftfugtighed, Temperatur
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Luftfugtighedsområde
0 – 100% RH