FLPVA50A100
DigiKeys varenummer
725-FLPVA50A100-ND
Producenter
Producentens varenummer
FLPVA50A100
Beskrivelse
SENSOR LEVEL LIQ SWITCH SPST/NO
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Væske Niveausensor Switch (Dual Float) SPST-NO Output Han 1/4" (6,35mm) BSP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FLPVA50A100 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm
400 mA
Producenter
Sensata Technologies, Inc.
Minimum væskespecifik tyngdekraft
0.8
Serie
Switch-aktiveringsniveau
1,969" – 3,937" (50mm – 100mm)
Emballage
Bulk
Monteringstype
Han 1/4" (6,35mm) BSP
Varestatus
Forældet
Materiale - Hus og prisme
316 rustfrit stål
Type
Væske
Driftstemperatur
-20°C – 79°C
Udgangstype
Switch (Dual Float)
Spændingsklassifikation
120VDC, 200VAC